Výlet do Libochovic

20.6.2017

 

 

V úterý 20.6.2017 před 9 hod jsme se začaly připravovat na výlet s klientkou Evou a Romanou na výlet do Libochovic. Obě se na výlet moc těšily, zvláště Romana, která v Libochovicích ještě nikdy nebyla. Den byl už od rána slunečný a velmi teplý.

Naložení klientek bylo veselé, jelikož se slečna Romana stále smála a tím byla manipulace horší. Samotná cesta proběhla v klidu. Bylo velké teplo a slunce hřející přes okno auta uspalo paní Evu. Romana naopak sledovala oknem dění venku. Výstup z auta už šel lépe. Městský ruch trochu rozrušil Evičku, která se lekla autobusu, který projížděl kolem nás. Romana byla spokojená, že se kolem ní něco děje.

Nejdříve jsme navštívily zámecké nádvoří. Zde se střídalo mnoho návštěvníků, hlavně školních výprav. Chvilku jsme zde poseděly a sledovaly zdejší ruch. Romana se svěřila, že by si dala řízek a tak jsme se rozhodly, že až nakoupíme, zajdeme do restaurace u zámku. Před obědem jsem ještě tedy zašly do drogerie a oděvů, kde si klientky potřebovaly nakoupit nějakou kosmetiku, letní klobouk a kalhoty. Po cestě z obchodů jsem si sedly ve venkovní restauraci u zámku a objednaly si řízek s bramborem. Paní Eva si s chutí dala jen samotný řízek, který kupodivu snědla úplně celý. Slečna Romana ho měla s bramborem a také jí chutnalo.

Bylo krásné teplé počasí a tak jsme si šly ještě sednout do parku pod stromy. Domů jsme jely kolem jedné hodiny. Cesta proběhla opět v klidu.

 

Klientkám se výlet líbil a těší se na příští.